Jdi na obsah Jdi na menu
 


8 kapitola

5. 7. 2008

„Dobrý den,“ řekl Harry v jakési společenské místnosti, kde byli všichni ostatní, takže i s nimi jich tam bylo přesně třináct, a Harry kdyby nevěděl, že je něco takového možné, netypoval by je na „křížence“, ale na nějaká stvoření zla.
Ovšem jak se ukázalo, všichni byli ve své podstatě dobří. O tom se přesvědčili hned. Všichni jim totiž hned jak přišli. začali nabízet, že jim pomohou ovládat nové schopnosti. Protože, jak Harry zjistil, se mu velmi zvýšil čich a tak pro něj byla jídla převážně kořeněná a strašná muka. Ihned si k němu přisedl kluk, asi z části také nějaká kočkovitá šelma, a pomáhal mu regulovat tyto schopnosti.
Asi po týdnu za nimi přišel Ocelot, že tu s nimi zůstane, když jsou všichni také kříženci a tak tam byli spolu, zdokonalovali se až přišla zkouška. Byla to zkouška, kterou všichni noví „kříženci“ musí skládat přesně po měsíci. Harry i ostatní už uměli solidně ovládat své schopnosti. Ovšem ještě to neuměli ovládat mistrovsky.
Zkouška byla jako všechny zkoušky na této akademii v lese, ale tentokrát tam měly být déle, přibližně dva týdny.
Tak tedy vyšli směrem do lesa a doufali, že jim jejich schopnosti pomohou. Byl s nimi i onen tvor, kterému Harry pomohl se zbavit temné stránky. Ušli teprve dva kilometry a chtěli začít budovat jakousi pevnost, ve které by zkusili vydržet, ale přepadla je tlupa upírů.
Na tyto upíry neplatila téměř žádná kletba, ovšem na rozdíl od normálních upírů měli jednu velkou nevýhodu. Nebyli moc rychlí a neuměli pořádně bojovat. Spoléhaly na svůj počet ,který byl většinou kolem dvacet,i ale jsou známy tlupy, které mají počet kolem padesáti. Naštěstí to byla tlupa jen o patnácti členech, ale i tak jich bylo dost.
Na tuto misi nedostali zbraně, pouze hůlky. Harry vysunul své drápy ostatní už byli připraveni. Upíři se blížili za nimi na mýtinu. Když byli vzdáleni pouhých deset metrů, Harry se na ně s přáteli rozeběhl Harry.
Trhal jejich maso svými drápy a už jich asi pět zabil. Ocelot zabil tři, George dva a Samuel také tři. Ovšem zapomněli na zbývající dva. Jeden hodil dýku po Harrym. Ta ho zasáhla do ramene, když se jí vyhýbal a ten druhý, který vyskočil a chtěl se zakousnout Ocelotovy do obličeje, byl přeseknut vejpůl Samuelovým mečem.
Harry si dýku vytáhl a rána se mu zacelila vypadala jako týden stará. Za pár hodin byl už Harry schopen pomáhat stavět opevnění a po dýce zůstala pouze jizva. Na svém úkrytu pracovali týden. Mezitím je přepadli vlkodlaci, ale spousta stříbrných kleteb a runová hranice, co stihl vytvořit Harry s Georgem je odradila. Upíři se již neobjevili.
Harry s přáteli nevěděl, co mají dělat tak se učili. Jídlo si vyčarovávali, ale nestálo za moc a tak chodili všichni lovit. Ne však daleko, aby se moc nevzdálili od své pevnosti.
No, pevností se to nazvat nedá. Bylo to pouze spousta dřev sestavených tak, aby tvořila zeď, zpevněné mnoha kouzly. Aby se dostali ven ze své „pevnosti“ použili portálové kouzlo na jeden kus zdi, takže jím mohli všichni čtyři bez problémů projít. Ovšem všichni ostatní živí tvorové tamtudy projít nemohli. Uvnitř „hradeb“ měli postavené stany. Také tam měli jakési věže, zkrátka čtyři dřevěné sloupy a na nich „placka“ dřeva. Nahoru chodili po velmi chatrném žebříku, ovšem jim to vyhovovalo. Ven všichni chodili pouze na lov.
Takhle přetrpěli dalších pět dní a poté odešli zpět do hradu. To ovšem nečekali, že cestou potkají někoho koho ostatní kříženci pokládali za mrtvolu.
Když jim zbývalo pouhých pětset metrů, vyskočili na ně dva velcí vlci. Za těmi vlky stála dívka, taky kříženec uvědomili si když, viděly její ocas. To je ovšem již ti vlci poškrábali a oni se v bezvědoíý sesunuli na zem.
Probudili se až spoutaní v nějaké chatrči. Dovnitř vešla ona dívka.
„Á, takže studenti ze školy,“ pronesla chladně a pokračovala. „Také jsem tam kdysi studovala. Nepřipadalo mi nijak zvláštní to pravidlo. Asi vám o něm neřekli, ale pokud se nevrátíte do těch dvou týdnů co vám dali, tak vás prohlásí mrtvými a bude vám zapovězen vstup na pozemky a tím pádem i do školy, takže máte ještě patnáct hodin, nebojte se pustím vás jen vás chci varovat, i když ti lidé, co pracují na škole nepracují pro Pána zla, nejsou zrovna svatí. Nebudu vám vyprávět co jsem viděla a zažila. Ovšem po vás chci, abyste mi dávali informace o škole a o tom, co se v ní děje jasné? Jinak si vás najdu a zabiju,“ řekla to tak nebezpečně, že nepochybovali o tom, že je to pravda.
Už to, že je vyřídila za pár vteřin svědčí o tom, že je jasně o dost lepší než oni. Rozloučili se a odešli. Bylo jim jasné, že i kdyby to někomu řekli, tak by je zabila hned jak by se dostali opět do lesa. Slíbili, že to nikomu neřeknou. Nenápadně, maskovaní kouzly se dostali až do svého křídla kde na ně čekal ředitel.
„Dobrý den, jsem rád, že jste to zvládli a v plném počtu se vrátili. To je asi vše, co jsem vám chtěl říci vlastně ještě něco...,“ vyndal z kapsy čtyři balíčky a hodil je po nich.
„Tohle jsou hůlky dělané na míru važte si jich. S nimi vaše kouzla budou mocnější a budou vás méně vyčerpávat. Tak tedy nashledanou,“ řekl a odešel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jmena

(Kelevra, 11. 8. 2008 8:56)

wiki

Hmm většinu znám

(shadow, 8. 8. 2008 15:38)

Znám první 3, ale zbytek ne

Jmeno

(Kelevra, 8. 8. 2008 10:31)

Stejne jako Attila, Agrippa, Durza (ctenari Eragona vedi), Caligula, Sulla...a to sem vybral jen ty znamejsi nositele muzskych jmen v zenskem tvaru:)...pravda, dnes uz se to tolik nenosi...tvoji omluvu prijimam

Tak to se omlouvám

(shadow, 7. 8. 2008 14:55)

Sorry já si myslel, že jsi dívka on ten Nick mi seděl spíše na dívku tak fakt sorry

Jen malickost

(Kelevra, 6. 8. 2008 21:08)

Opravdu jen malickost...chapu, ze muj nick muze svadet k tomu, abys o me mluvil v zenskym rode...ale navzdory tomu jsem kluk

Kelevro

(shadow, 6. 8. 2008 20:31)

Nevím proč jsem to začal psát. Asi jsem chtěl zjistit jak myslí autoři, že to dokáže každý (něco napsat). Ale nedokáže, prvních pár kapitol jsem měl vymyšlených, ale poté jsem nevěděl jak dál. Bral jsem inspiraci kde se dalo, ale už to nejde. Mimochodem Kelevro jsem rád za tvojí reakci. Byl jsem velice překvapen když někdo napsal, že je ta povídka nádherná, fantastická atd... Ale ty jediná jsi napsala pravdu. Nezlobím se spíše jsem smířený jen tak mimochodem nejsem dobrý povídkař(Toho jste si všimly) ale v povídkách se vyznám. Čtu je nějakou dobu tak vím které jsou hezké a které ne. Ovšem jsou i povídky které se mi nelíbí a je na ně chvála nebo naopak. Jen tak mimochodem všimly jste si, že na mujblog.cz je více špatných povídek než na ostatních (omlouvám se těm co na nich mají své povídky)

Jedna negativni reakce

(Kelevra, 6. 8. 2008 20:19)

Myslim, ze s touhle kapitolou jsem definitivne skoncil s touhle povidkou (vlastne nechapu, jak sem to mohl docist az sem)...a vazne me rozesmal tvuj vyrok: nenavidim povidky, kde z Harryho udelaji poloboha...a co je asi tahle povidka?...no nic, me se tohle proste nelibi...nechci te za to urazet ani shazovat, jak si rekl, je ti jen 15...uznavam, ze je to jen muj nazor a nikomu ho tady necpu:)...mnoho (a to myslim vazne mnoho) zdaru a stesti do dalsi tvorby...

úžasné

(iriska, 30. 7. 2008 22:14)

po dlouhé době době jsem objevila povídku, která za něco stojí, doufám, že budeš dál pokračovat, moc se mi to líbí a myslím, že ostatním taky :-)

no..

(Saskya, 27. 7. 2008 9:27)

je to pekné, som zvedavá na pokračovanie :))

Narnenlosi

(shadow, 21. 7. 2008 19:43)

Ano budeš koukat teda pokud mě chytne fantazie a Voldy našel jen kus knížky ale mohu ti prozradit, že se Harrymu minimálně vyrovná (já nenávidím povídky kde z Harryho udělají ,,poloboha" a z Voldyho ubožáka dám příklad Harry se něco naučí a porazí Voldyho během ,,pár sekund" prostě to vypadá jako by Voldemort vyšel Bradavice a dál se neučil(nezdokonaloval) a Harry jakoby vyšel Bradavice a bystrozorskou školy a kdo ví co ještě no snad to někdo pochopil

de to

(Narnenlos, 21. 7. 2008 19:33)

je to super nápad, to sice jop, ale chci vidět jakou moc bude mít Voldemort, když je o mrtálně starší než Harry a neřek bych, že v tom světě našel jenom kousek nějakej knížky a eště bych možná malinko poradil, přečti si to po sobě, líp se pak upravujou chyby kerý tam sou, no jinak je to moc super, už se těšim na další kapitolu

....

(Ciaky, 18. 7. 2008 21:35)

Výborná povídka i kapitoly

:-)

(Sue, 15. 7. 2008 22:16)

Ahojky,
úžasná povídka! Moc se těším na další kapitolu! :-)
Měj se...

má stránka

(berninka, 11. 7. 2008 22:14)

má stránka je www.magie-v-obraze.blog.cz

o věk tolik nejde

(shadow, 11. 7. 2008 10:35)

ono nezáleží tolik na věku i když tak trochu taky jo ono hlavně záleží jak dlouho daný člověk píše je asi jasný že když je tohle má první povídka nebude srovnatelná s autory kterří píší už rok nebo dva no a proti spřátelení nic nemám jen ještě něco já už chodím na tolik stránek s povídkamo že se v tom strácím tak prosímtě jestly by jsi byla tak hodná a napsaly mi sem tvoji stránku (ty máš totiž jinou přezdívku a jinak se jmenují tvé stránky pokud se nemílím tak mi sem napiš svou stránku prosímtě)

ještě něco

(berninka, 10. 7. 2008 23:21)

Na 15 let celkem slušný. Mě je čerstvě šestnáct a nejsem o moc lepší. Kdyby si si chtěl pokecat pře chat tak má skype. Najdeš mě pod přezdívkou Berninka111. Jinak to, že neděláš odstavce mi tolik nevadí, já je dělám až moc a někdy vůbec.
PS: A proč jsem chtěla vědět kolik je ti let? No jen proto, že tě ostatní srovnávají s mnohem staršími autory , ale doopravdy neví kolik je ti let a to by si měli uvědomit.

dodatek

(berninka, 10. 7. 2008 23:16)

hodnocení kapitolky jsem ti už jsem psala, ale tak mě napadlo, ty chodíš na náš blog a já na tvůj. Co kdybychom se spřátelili? Berninka a Blowna

Polgaro

(shadow, 7. 7. 2008 17:42)

je mi líto že jsis nepřečetla mojí povídku kvůly odstavcům ale nedá se nic dělat no skus to přečíst a pak taky budeš kritizovat já klidně přiznávám že má povídka za moc nestojí ovšem je to má první povídka a tak to asi nebude super no ale doufám že další povídky budou lepší

pro berninka

(Polgara, 7. 7. 2008 14:39)

No, upřímně povídku jsem nečetla, jelikož mě odradil ten text, který je bez odstavců a tudíž to komplikuje čtení.
Ale udivuje mě fakt, že kritizuje někdo, kdo sám píše jako pětileté dítě a jeho povídky postrádají smysl

zajimavý koment

(shadow, 6. 7. 2008 15:36)

no na opravy mám betareadera ale než to opravý tak to dám sem hned jak to opravý bude to opravený tyhle ani podobný program nemám mám nějakej strašnej program co nic neopravý a je mi skoro 15let proč tě to zajimá???